Hotovostní půjčky

půjčky a úvěry

Důchodová kalkulačka po reformě

Napsal admin • Oct 3rd, 2011 • Rubrika: Uncategorized

Důchodová kalkulačka po reformě vám ukáže jak to bude s důchodu po provedení důchodové reformy. Týká se to hlavně lidí, kteří do důchodu teprve půjdou. Kalkulačka vám přehledně ukáže jak vysoká bude váš důchod.

Důchodová reforma

Politici se rozhodly, že už nebudou spoléhat pouze na průběžný systém pro vyplácení důchodu. Ale zavedenou také tvz. 2 pilíř. To znamená, že část peňez si budete odvádět na penzijní fondy, kde by se peníze měly zhodnocovat. Názory jsou na to různé. Budete si tam moci odvádět 3 procenta z důchodového pojištění. Navíce budete muset povinně přidat 2 procenta ze svého.

Vyplatí se spořit si ve fondech ?

Podle mě je lepší zůstat ve starém systému. Fondy jsou dobré zejména pro lidi, kteří mají nadprůměrně vysoký příjejem. Těmto lidem se může vyplatit odvádět své peníze do fondů. Každý si musí zvážit rizika obou variant. Má to své pro, ale i proti.

Důchodová kalkulačka po reformě online

Důchodová kalkulačka po reformě je k dispozici na níže uvedeném odkazu. Stačí zadat rok narození, vaše pohlaví, hrubou mzdu a také předpokládaný výkon fondů. Dáte vypočítat a ono vám to ukáže jak bude vypadat váš důchod při účasti pouze v I. pilíři, ale také při účasti i ve II. pilíři. Ukáže vám to také v kolika letech budete moci odejít do důchodu.

Důchodovou kalkulačku po reformě najdete ZDE!Štítky: , , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku